1. Вибір правильного ґрунту
Кислий ґрунт надає згубний вплив на ваш газон. У цьому грунті коренева система зможе забезпечити достатнє харчування. Через це газон погано росте, жовтіє, утворюються лисиці.
До кислих грунтів відносяться суглинок і глина, але тривале використання кислотних добрив може окислити навіть колись родючий грунт. Якщо тест показав високий рівень кислотності, терміново вживайте заходів.
2. Правильний полив
Трава потребує регулярних поливів, особливо посушливу погоду. Зазвичай поливи рекомендується проводити 2-3 рази на тиждень вранці чи ввечері, залежно від температури та рівня вологості. Важливо пам'ятати, що не варто поливати газон під час активного сонця. Волога швидко випарується, а сама трава може постраждати від дії ультрафіолету.
Для достатнього зволоження ґрунту, волозі треба проникнути приблизно на 10-12 см у глибину, а це приблизно 2-3 лійки на м2. Однак такий спосіб поливу може бути дуже стомлюючим, тому нашим клієнтам ми рекомендуємо встановити системи автоматичного поливу.
3. Внесення добрив
Як ми вже згадували раніше, живильний ґрунт – запорука гарного, соковитого лужка. Регулярне внесення добрив допоможе вирішити проблему дефіциту корисних для газону речовин. Підживлення рекомендується проводити не менше 2 разів за сезон або кожні 1,5 місяці.
Важливо врахувати, що склади добрив восени та навесні відрізняються.
Так у весняних складах переважає азот для стимуляції зростання та підвищення схожості. В осінніх підживленнях рекомендується використовувати багато калію для зміцнення та посилення імунітету трав'яного покриття. Фосфор у добривах зміцнює кореневу систему, робить галявину пишною та смарагдовою.
Зазвичай на упаковці вказано, як правильно вносити добрива. Однак кількість підживлення необхідно коригувати залежно від стану газону. Крім того, важливо врахувати місце його розташування. Чим більш темна ділянка, тим менше добрив необхідно.
4. Регулярна аерація
Згодом коренева система сильно розростається. Чим щільніший дерновий шар, тим вища ймовірність застою вологи та ризик виникнення гнильних чи грибкових вогнищ. Якщо хочете, щоб газон був здоровим і доглянутим, - ґрунт має дихати.
Існує 3 способи аерації:
- Використання скарифікатора (аератора);
- застосування сандалі для аерації;
- проколювання ґрунту вилами на глибину 8-10 см.
За 2 дні до аерації, газон треба обов'язково рясно полити, оскільки процедура проводиться на вологому ґрунті. Проводити такі роботи слід навесні чи восени.
5. Вичісування газону
Газон - це живий організм, і цілком природно, що після зими деякі стебла відмирають і їм на зміну приходять нові.
Накопичення та ущільнення відмерлих частинок може створити сприятливе середовище для розвитку патогенних мікроорганізмів або появі шкідників. Тому щовесни газон необхідно вичісувати.
Для скарифікації використовуються віялові граблі середньої жорсткості із плоскими зубцями. Чищення необхідно провести як уздовж галявини, так і впоперек, що робить процес дуже трудомістким.